
Veel starters in bouw en groothandel en weer daling faillissementen
Veel starters in bouw en groothandel en weer daling faillissementen
Er waren in januari 2022 22.668 starters, dit aantal (0,1%) is nagenoeg gelijk gebleven met aantal starters in januari 2021. Opvallende groei van het aantal starters zit in de bouw (+15,7%) en de groothandel (+ 10%).Dit blijkt uit het KVK Trendrapport Bedrijfsleven over januari 2022.
In de bouwsector is al een aantal maanden een toename te zien van het aantal starters ten opzichten van de maanden ervoor. En in de sector groothandel is in de maand januari het aantal starters toegenomen, terwijl er sinds mei 2021 iedere maand een afname van het aantal starters te zien was.
Groei in de bouwsector
Binnen de bouwsector is een groei waarneembaar van het aantal starters in de bouwinstallatiebranche (+39% ten opzichte van januari 2021). Binnen deze sector zitten beroepen zoals elektriciens en loodgieters. Maar ook in de branches ‘projectontwikkeling’ (+38%) en de ‘afwerking van gebouwen’ (+13%) is een toename van het aantal starters te zien ten opzichte van dezelfde maand in 2021.
Faillissementen
In tegenstelling tot de maanden hiervoor daalt het aantal faillissementen weer, en wel met 26% van 153 in januari 2021 naar 113 in januari 2022. Na de stijging in november en december 2021 is het aantal faillissementen weer in de buurt van het lage niveau van oktober 2021 (99). (foto: Shutterstock)